Færgekroen er genåbnet: ´´Hold op hvor er det flot!´´
En omgang maling, nye gulvtæpper og nyt inventar trækker positive reaktioner i land
En omgang maling, nye gulvtæpper og nyt inventar trækker positive reaktioner i land.
Siden i mandags har personalet på Færgekroen arbejdet dedikeret sammen med malere og tømrere, for nu i aften at kunne "relancere" den stemningsfyldte kro i Nørregade. Udover nye lysere farver på vægge og farveændringer på også panelerne, er også det nye gulvtæppe og det nye inventar med til at løfte stemningen i kroen på genåbningsaftnen.
På kun fire dage har Malerfirma Lykke Hansen formået at forvandle det forhenværende gule farvetema på væggene, til et nu meget lysere tema, som i kontrast til de nye farver på panelerne, ligger op til en masse festfulde timer på kroen. Tømrerne arbejdede ligeledes tirsdag hårdt, for at gøre klar til nedlæggelsen af det nye gulvtæppe, som alt sammen i aften kan ses, ved et besøg hos Færgekroen efter klokken 18.00.
Kom til Færgekroens relaunch!
Færgekroen afholder i aften "relaunch" fra klokken 18.00, hvor der gives gode tilbud og serveres øl til 10 kroner, Mokaï til 20 kroner og 10 shots for 100 kroner. Der var tidligere tale om eventuel livemusik, men den flotte nyrenoverede krostue trækker i aften al opmærksomheden, og der vil derfor ikke være spillemænd tilstede ved genåbningen.
- Kategori: Erhverv
- Område: Hirtshals
- Udskriv artiklen
- Reklamation






Kommentarer & synes godt om